Prvé „balíčky ochrany“ sú už v rukách seniorov

Od uverejnenia výzvy, aby sa Novomešťania zapojili do dobrovoľníckej pomoci obyvateľom, ktorí to v týchto časoch potrebujú, uplynulo len pár dní. Tých niekoľko dní však bolo naplnených intenzívnou komunikáciou, zháňaním a rozdeľovaním materiálu a koordináciou obrovského množstva malých aj veľkých úloh.

Jednou z najdôležitejších cieľov je postarať sa o seniorov. Desiatky šikovných žien a dievčat sa pustili do šitia rúšok, pričom v situácii chýbajúceho materiálu využili aj skutočne kreatívne nápady. Ďalší spracovali databázu adries a nabalili obálky, do ktorých vložili letáky s dôležitými informáciami o ochrane zdravia, rúško a ochranné rukavice. Už na ďalší deň sa skupiny ochotných ľudí vybrali roznášať tieto zásielky v prvých vytipovaných obvodoch mestskej časti. „Na spracovaní a distribúcii prvých približne 2000 kusov obálok sme si overili, ako to robiť čo najefektívnejšie. Vychytali sme zopár drobností a skúsenejší sa púšťame do prípravy a roznášania zásielok do ďalších obvodov,“ vysvetlil Jozef Veselovský, koordinátor projektu.

Medzi dobrovoľníkmi sa zišli ľudia všetkých profesií, zďaleka nielen tí, ktorým uzavretie obchodných prevádzok znemožnilo pracovať. Mnohí svoju obvyklú prácu naplno vykonávajú z domu, ale v prestávkach či po večeroch chcú urobiť čosi navyše a pomôcť, kde je to potrebné. „Pracujem v niektoré dni z domu a v niektoré chodím do práce, ale po večeroch každý deň ušijem zo dve desiatky rúšok. Aj keď nestihnem viac, človek má aspoň lepší pocit,“ zhrnula svoju skúsenosť z mimoriadnej situácie pani Jasmina.

Chcete sa pridať? Máte možnosť venovať svoj čas, nápady, či inak pomôcť zabezpečiť fungovanie dôležitých procesov? Zaregistrujte sa na stránke https://bit.ly/banm-pomoc alebo pošlite SMS so svojím menom a e-mailovou adresou na telefónne číslo 0940 349 704. Môžete nám napísať aj na e-mailovú adresu dobrovolnici@banm.sk.

(jš)

Responsive Image
Responsive Image
Responsive Image
Responsive Image