Využili sme prvé skúsenosti a pokračujeme!

V piatok 3. apríla sa na novomestskom miestnom úrade opäť zišli šikovní a ochotní ľudia. Prvé skúsenosti z balenia a roznášania zásielok pre seniorov pomohli ich prácu vylepšiť a zrýchliť.

„Adresy treba vytriediť veľmi precízne a usporiadať podľa čísel, každá chyba veľmi zdržuje pri doručovaní..., ochranné rukavice pre ženy sú menšej veľkosti, rozdeľujeme zásielky podľa pohlavia..., škatule po vyprázdnení obálok sa oplatí priniesť späť a využiť pri ďalších roznosoch, inak ich čoskoro nebudeme mať dosť..., po určitom čase si vymeníme činnosti, je to lepšie na sústredenie...“, na prvý pohľad drobnosti, ale skúste nabaliť tisícky adries! Každá rozumná skúsenosť, dobrá rada, či kúsok dobrej nálady sa veľmi zídu, veď nikto z dobrovoľníkov nie je profesionálnym triedičom či doručovateľom.

Človek sa naučí nové adresy, spozná miesta, kde predtým ani len nebol. Po pár minútach urputného hľadania mena na schránke si uvedomí, že treba pozerať mužskú aj ženskú podobu priezviska. A popritom zistí, že ľudia z bytových domov ochotne pomôžu – či už pri umožnení vstupu do domu alebo aj pri hľadaní schránok, ktorých môže byť vo väčších vchodoch aj viac ako sedemdesiat.

Ďakujeme, priatelia! Mestská časť Nové Mesto je na komunitu svojich obyvateľov hrdá. Veríme, že tieto náročné časy posilnia ľudskú súdržnosť a po ich skončení sa v oveľa väčšom počte stretneme - napríklad pri hodnotení projektov participatívneho rozpočtu.

(jš)

Responsive Image
Responsive Image
Responsive Image